Grupy przedszkolne 0C, 0D, 0E na zimowym spacerze w Parku, w Redzie

Grupy przedszkolne 0C, 0D, 0E na zimowym spacerze w Parku, w Redzie

Korzystając z pięknej, zimowej pogody, 1-go lutego, wybraliśmy się do Parku w Redzie na spacer. Przedszkolaki obserwowały zmiany jakie zaszły w przyrodzie, w czasie zimy, w naszym Parku Miejskim. Specyficzny klimat w nim panujący, bliskość rzeki Redy przyciąga wiele ptaków, w tym Dzikich Kaczek. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy mądrze dokarmiać ptaki, kiedy jest mróz i wokół brakuje pożywienia. Nie karmimy kaczek chlebem, tylko specjalną mieszanką ziaren, zbóż, orzechów, którą bezpłatne możemy zabrać z jednego z dwóch „Kaczkomatów”, które stoją w parku. Pamiętamy, aby ziaren nie wrzucać do wody, wówczas inne ptaki również skorzystają.

Ewa Bobrowska