Burmistrz Miasta Redy informuje, iż rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli oraz do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Reda, odbędzie się w terminie  13 – 27 marca 2024 r.

 

  1.   Zarządzenie nr OK.3.2024 Burmistrza Miasta Redy z dnia 26 stycznia 2024 r.

  2.   Terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych – załącznik nr 1 do Zarządzenia nr OK.3.2024 Burmistrza Miasta Redy z dnia 26 stycznia 2024r.

  3.   Terminy rekrutacji do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych – załącznik nr 2 do Zarządzenia nr OK.3.2024 Burmistrza Miasta Redy z dnia 26 stycznia 2024r.

  4.   Kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z określoną liczbą punktów.

  5.   Kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych dla kandydatów spoza obwodu wraz z odpowiednią liczbą punktów.

  6.   Zarządzenie nr OK.6.2017 z dn. 01.03.2017 r.

   7.   Zarządzenie nr OK.7.2022 z dn. 09.02.2022 r.

  8.   Informacja o rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych

  9.   Wzór wniosku do klas I w szkołach podstawowych

10.   Wzór zgłoszenia

 


REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ KANDYDATA Z OBWODU:

Ankieta i zgłoszenie

 


REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ KANDYDATA SPOZA OBWODU:

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej
 Oświadczenia

 

 


 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025   (tylko drogą elektroniczną)

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 13 marca o godz. 8.00 i prowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

Zapraszamy wszystkich rodziców/ opiekunów prawnych do odwiedzenia strony internetowej: https://reda.formico.pl gdzie opublikowana zostanie oferta przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych, zasady oraz harmonogram rekrutacji.

Szczegółowe informacje dotyczące wypełnienia wniosku znajdują się na stronie elektronicznego systemu rekrutacji. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego dostępnego pod linkiem: Rekrutacja do przedszkola – Krok po kroku

Ważne daty

  • 13 marca godz. 8.00 – rozpoczęcie rejestracji wniosków

  • 27 marca godz. 15.00 – zakończenie rejestracji wniosków

  • 11 kwietnia godz. 12.00 -podanie do publicznej wiadomości wyników kwalifikacji

  • od 11 kwietnia godz. 12.00– potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola/oddziału przedszkolnego

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych przeprowadzana jest za pomocą Kompleksowego Systemu Rekrutacji . Wykorzystanie elektronicznego systemu czyni proces rekrutacji efektywnym i przyjaznym dla użytkowników. Jego dostępność online (24/7) zapewnia kandydatom i ich rodzicom szybki, łatwy i stały dostęp do niezbędnych informacji. System udostępnia harmonogram z terminami naboru, informując jednocześnie o limitach miejsc w przedszkolach, do których można składać dokumenty. Rodzice korzystają z licznych ułatwień, takich jak stały dostęp do oferty rekrutacji przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, wygodne wypełnienie wniosku online, elektroniczna rejestracja z możliwością śledzenia statusu wniosku oraz podpisanie go za pomocą profilu zaufanego. Dodatkowo system zapewnia mailowe powiadomienia o wynikach rekrutacji, umożliwia dostęp do wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej i oferuje wsparcie dla rekrutacji dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Reda