„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” J. Słowacki

Każdego dnia w naszej szkole odbywają się zajęcia logopedyczne, podczas których bawimy się doskonale i zdobywamy nowe umiejętności. W trakcie terapii logopedycznej usprawniamy pracę artykulatorów (warg, policzków, języka), ćwiczymy oddech, a także wyczulamy nasz słuch wykonując ćwiczenia  logorytmiczne i słuchowe. Poprzez zabawę staramy się korygować wadliwą wymowę, poprawnie budować wypowiedzi oraz usprawniać umiejętność czytania i pisania. Wszystko po to, aby posługiwać się poprawną i piękną polszczyzną.

Nasz gabinet wyposażony jest  w liczne materiały dydaktyczne – materiały do utrwalania poprawnej wymowy oraz gry edukacyjne. Posiadamy również nowoczesne oprogramowanie komputerowe wspierające proces terapii logopedycznej.

Zachęcamy Rodziców do regularnego wykonywania indywidualnie zalecanych ćwiczeń w domu. Wystarczy poświęcić 10 minut każdego dnia, aby efekty pracy były słyszalne w znacznie krótszym czasie, aniżeli wówczas gdy ćwiczymy tylko raz w tygodniu lub wcale. Tylko dzięki współpracy Państwa dzieci będą w stanie osiągnąć sukces! 🙂

Szkolni logopedzi