Ślubowanie klas I

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 4 uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Redy – Krzysztof Krzemiński, zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Pani Dominika Kowaliszyn. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie.

Monika Halczak -Lewandowska