PIKNIK CZYTELNICZY

PIKNIK CZYTELNICZY

Dnia 09.06.2017 roku w bibliotece szkolnej ZS nr 1 odbył się piknik czytelniczy dla uczniów SP i Gimnazjum podsumowujący konkursy organizowane przez nauczycieli bibliotekarzy: plastycznego, czytelniczego, z wiedzy o Hobbicie oraz na najlepszego czytelnika w klasach I-III SP. Jego uczestnikami byli: uczniowie klasy VI b z panią Elżbietą Majchrzak oraz laureaci ww. konkursów . Piknik rozpoczęto od czytania fragmentów ulubionych książek, a lektorami byli: Laura Szreder- uczennica klasy III c, Danuta Kowalik- nauczyciel gimnazjum i pani Ewa Miotke – nauczyciel bibliotekarz. Z kolei uczniowie kl. VI i uczniowie gimnazjum zaprezentowali hasła promujące czytelnictwo oraz książki, które warto przeczytać. Następnie zwycięzcom konkursów wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe, a wszystkich uczestników spotkania zaproszono na słodki poczęstunek. Dopełnieniem pikniku była wystawa prac konkursowych, ciesząca się dużym zainteresowaniem zebranych.

Dziękujemy pani D. Markowskiej za współpracę przy organizacji konkursu plastycznego.