Reda – 25 finał WOŚP 2017

Reda – 25 finał WOŚP 2017

W dniu 15.01.2017 roku w Redzie jak co roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Redzki sztab zebrał rekordową sumę 51 tysięcy złotych. Wszystko to dzięki hojności naszych mieszkańców oraz zaangażowaniu wielu ludzi.

W pierwszej kolejności należy podziękować ponad setce wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych od wczesnych godzin porannych krążyli po redzkich ulicach. Rekordowa puszka w tym roku zawierała ponad 3500 zł.

Po drugie ogromny szacunek dla sztabu liczącego pod kierownictwem pań Hanny Kwaśny, Joanny Żaczek i Natalii Richert. Szczególnie za poświęcenie czasu tyle żeby jeszcze 15 stycznia wieczorem poznać zebraną sumę. Podziękowania kieruje do najbardziej wytrwałego Wojtka, pomagających po zakończeniu finału w MDK Kasi, Agnieszce oraz ekipie z Młodzieżowej Rady Miejskiej – Dominice, Danielowi, Błażejowi i Kubie.

Podziękowania i gratulacje za świetną organizację finału, występy i licytacje dla Tomka Wiśniewskiego i jego ekipy z Fabryki Kultury – Ani, Marzenny, Izy, Justyny, Krystiana, Marii, Henia, no i oczywiście nagłaśniającego całość Łukasza.

Tradycyjnie redzki finał nie mógł się też obejść bez kawiarenki i ciast przygotowanych przez uczniów i rodziców z Zespołu Szkół nr 1. Całością dowodziła p. Marlena Jasińska z pomocą pań Ludmiły Zysk i Aliny Kreft oraz oczywiście niezastąpioną młodzieżą z Gimnazjum nr 1.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wysiłek oraz hojność, do zobaczenia za rok SIE MA!

Tekst – wiceszef redzkiego sztabu Łukasz Kamiński