Śpiew chóralny, matematyka i programowanie

Śpiew chóralny, matematyka i programowanie

Chór złożony z uczennic Gimnazjum nr 1 w Redzie zdobył w maju tego roku srebrny dyplom w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie. W poprzedniej edycji konkursu nasz chór otrzymał dyplom brązowy. Chór pracuje pod kierunkiem p. Barbary Tańskiej. Nie dysponujemy niestety nagraniem tegorocznego występu. Tak dziewczęta śpiewały w roku ubiegłym.

 

Uczeń klasy 1 c Maciej Block w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur uzyskał bardzo dobry wynik, a Stanisław Biegowski 1 c, Agata Michalska 1 c, Kacper Drzazga 1 c, Mateusz Wicki 3 c i Igor Ewertowski 3 c otrzymali wyróżnienia. Uczniami opiekowały się p. Agnieszka Jasińska i p. Bożenna Wawrzyniak.

W Międzynarodowym Konkursie w Programowaniu Baltie 2015 uczeń klasy 3c Maciej Zielony zajął 530 miejsce. Kolejne miejsca zajęli jego koledzy i koleżanki z klasy 3 c. Opiekunem grupy był p. Adrian Markowski.