Wizyta w Zwolle

Wizyta w Zwolle

Młodzież z Gimnazjum nr 1 w Redzie, jak co roku, odwiedziła swoich rówieśników ze szkoły Van der Capellen w Zwolle. Kilkudniowy pobyt obfitował w mnóstwo atrakcji.

Jedną z nich był program survivalowy w Hattem. Budowanie tratwy, wyścigi na hulajnodze, płynięcie kajakiem dostarczyły wszystkim wielu emocji. Młodzież współpracowała ze sobą, szukała rozwiązań powierzonych im zadań i świetnie się bawiła.

Uczniowie odwiedzili także De Zaanse Schans – skansen, m.in. z charakterystycznymi dla holenderskiego krajobrazu wiatrakami. Dużą atrakcją była wizyta w Amsterdamie i rejs po kanałach holenderskiej stolicy wzbogacony o ciekawą opowieść przewodnika dotyczącą historii miasta i jego zabytków.

Ostatniego dnia pobytu młodzież uczestniczyła w lekcjach pokazowych przygotowanych przez holenderskich nauczycieli. Rywalizowała w konkurencjach sportowych, poznawała tajniki z zakresu geografii i fizyki.

Czas wspólnie spędzony z holenderskimi uczniami należał do udanych, dlatego trudno było się rozstać. Pozostaną wspomnienia, zdjęcia i szansa, że niedługo kolejne spotkanie.

Zapraszamy do galerii!