Palemka 2012

Palemka 2012

Niedziela Palmowa jest ostatnią niedzielą przed Wielkanocą i pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia. Tego dnia również, już po raz dziesiąty, Gimnazjum nr 1 i nr 2 zorganizowały akcję charytatywną, w czasie której młodzież sprzedawała własnoręcznie robione ozdoby wielkanocne: tradycyjne małe palemki, dwumetrowe palmy ozdobione kolorowymi bibułkami, pisanki, zrobione na szydełku koguciki, świeże babeczki. Akcja ta była wyjątkowa nie tylko ze względu na swoją 10. rocznicę, ale również na fakt, że zebraliśmy rekordową sumę 5 986 zł!

 Naszą akcję rozpoczęliśmy od porannej mszy świętej o 7:30, a skończyliśmy o 13:00. Dzień wcześniej martwiliśmy się o pogodę. Na szczęście ta w miarę dopisała i pomimo chłodnego wiatru i zimna świeciło słońce! Wszystkie nasze ozdoby zostały sprzedane, co sprawiło nam ogromną radość. Wiele osób nawet jeśli nie kupowało palemek, to wrzuciło pieniądze do puszki, aby wspomóc chore dzieci. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za cudowny dar serca, jaki złożyli na leczenie i rehabilitację chorych dzieci z naszego miasta!

Jako organizatorka akcji z ramienia Gimnazjum nr 1 w Redzie składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w dzieło pomocy: wolontariuszom i ich opiekunom, p. Jolancie Roman, p. Dorocie Markowskiej, młodzieży oraz osobom prywatnym p. Hannie Bronk i p. Krystynie Ziajo-Kanikuła, które wykonały palemki i ozdoby wielkanocne oraz p. Beacie Sitek i p. Łukaszowi Chmiel za pomoc.

Opiekunowie i Wolontariusze z Gimnazjum nr 1: p. Marzena Borodziuk, p. Katarzyna Hincke, p. Łukasz Kamiński, p. Halina Klajnszmit, p. Agnieszka Potrykus; Martyna Kucharczyk, Aleksandra Lesner, Magdalena Borkowska, Kamil Paszkowski, Kornelia Labudda, Monika Jaskuła, Wojtek Łukomiak, Piotr Tworke, Jakub Gus, Maciej Pepliński, Joanna Jabłonowska, Andżelika Piasecka, Paulina Chyła, Dominika Zasada, Jolanta Karczyńska, Magda Czarnecka.

Opiekunki i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4: p. Monika Halczak i p. Małgorzata Malek; Kacper Kwidziński, Tomasz Piwecki, Pamela Sajka, Natalia Stępień, Joanna Styrc, Anna Urban.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku po raz kolejny wspólnie razem pobijemy rekord i pomożemy tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych!

Marlena Jasińska

W naszej galerii dostępne są zdjęcia z tej akcji. Zapraszamy!

Gimnazjum nr 1 w Redzie odebrało podziękowanie za tę akcję, można je zobaczyć tutaj.