XX Finał WOŚP w naszej szkole

XX Finał WOŚP w naszej szkole

Dnia 8 stycznia 2012 roku w auli Gimnazjum nr 1 w Redzie odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab nasz w tym roku zdołał uzbierać ponad 25 tysięcy złotych, a to wszystko dzięki pracy wielu osób.

Wolontariusze połączonych sztabów ZS 1 i ZSP w Redzie ruszyli od rana na ulice naszego miasta. Jak co roku mieszkańcy Redy wykazali się ogromną hojnością zarówno wrzucając pieniądze do puszek jak i wydając je na domowe ciasta w kawiarence oraz licytując gadżety podarowane nam min. przez fundację WOŚP, zakłady kosmetyczne z Redy i Wejherowa, EC Gdańsk oraz lokalnych artystów. Dziękujemy wszystkim osobom przybyłym tego dnia do auli naszej szkoły, by podziwiać występy dzieci i młodzieży z ZS 1, SP 2 i SP 6, pokazy sztuk walki, kabaret SENIORiTA, pianistę Artura Sychowskiego oraz tradycyjnie występ zespołu Redzanie. Niezmiernie wdzięczni jesteśmy wszystkim występującym za duży wkład w tegoroczny finał.

Dziękujemy młodzieży – wolontariuszom zbierającym pieniądze, prowadzącym finał, nagłaśniającym imprezę, pracującym tego dnia w kawiarence, liczącym zgromadzone środki; dziękujemy opiekunom młodzieży: Hannie Kwaśny, Marzenie Borodziuk, Bożenie Swinarskiej, Agnieszce Wielochowskiej, Jolancie Wojnarowicz, Agnieszce Siepetowskiej i Łukaszowi Kamińskiemu.

Do zobaczenia na XXI finale WOŚP w styczniu przyszłego roku.

Tekst: Łukasz Kamiński