Tydzień Kaszubski – dzień 4 – tworzenie kartki do kaszubskiego kalendarza

Tydzień Kaszubski – dzień 4 – tworzenie kartki do kaszubskiego kalendarza

Czwarty dzień Tygodnia Kaszubskiego zapoczątkował konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było stworzenie kartki do kaszubskiego kalendarza. W konkursie mogli wziąć udział przedstawiciele klas 4-6, którzy przez 90 minut mieli zaprojektować i wykonać pracę, na której nazwa miesiąca oraz dni tygodnia musiały być zapisane w języku kaszubskim. Po zakończeniu konkursu, powstałe kartki podpisane numerkami zostały umieszczone na holu koło biblioteki i przez wszystkie przerwy do końca dnia odbywało się głosowanie. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na wybraną kartę. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa 5b, II miejsce – klasa 5a, a III – klasa 4c. Gratulujemy!

Monika Kubisiak