Ratownicy – Medycy uczą przedszkolaki pierwszej pomocy

Ratownicy – Medycy uczą przedszkolaki pierwszej pomocy

 

W dniu 11.05. gościliśmy w naszej  szkole  ratowników medycznych – FALC. To było nie tyko miłe, ale ważne spotkanie, w którym udział wzięły przedszkolaki z wszystkich grup. Celem zajęć przeprowadzonych przez ratowników było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem karetki pogotowia. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Katarzyna Czekalska