Międzynarodowy  projekt  „ Let’s do it ! – South Baltic Initiatives to stop climate change”

Międzynarodowy  projekt  „ Let’s do it! – South Baltic Initiatives to stop climate change”, w którym biorą udział nauczyciele i uczniowie z Polski, Litwy, Szwecji, Niemiec oraz Danii, to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w jakich Szkoła Podstawowa  nr 4 (Gimnazjum  nr 1) miała okazję uczestniczyć.

W dniach 23 .09 – 29.09.2017   Redę odwiedziła młodzież Litwy i Szwecji by wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach.

Każda wymiana – to tygodniowe spotkanie uczniów (40-50 osób), którzy pod okiem opiekunów,  pedagogów i artystów przez tydzień współpracują ze sobą w celu stworzenia artystycznego przedstawienia. To tydzień szlifowania języka angielskiego, przełamywanie własnych barier i pokonywanie własnych słabości oraz doświadczanie nowych kultur na własnej skórze,  nowe przyjaźnie, emocje, pierwsze zauroczenia.

 Wymiana odbywa się w ramach projektu Let’s Do It – South Baltic Initiatives to stop climate changes -, dofinansowanego z programu Południowy Bałtyk Priorytet 5 – Zwiększanie potencjału współpracy lokalnych instytucji dla „niebieskiego i zielonego” rozwoju, w ramach Interreg V-A Polska – Dania – Niemcy – Litwa – Szwecja. Organizatorem jako partner projektu jest Gmina Miasta Reda.