WYCIECZKA DO GDAŃSKA

Dnia 16 października 2024 r. uczniowie z klas 6c, 6f oraz 7a pojechali na całodzienną  wycieczkę do Gdańska. Na początek wraz z panią przewodnik udaliśmy się na Westerplatte.  Po drodze uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawych informacji na temat drugiej wojny światowej, zobaczyli ruiny koszar. Słuchali i czytali na tablicach o przebiegu walk polskich żołnierzy. Przed pomnikiem, symbolem walki o wolność  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po historycznym centrum Gdańska. Spacerowaliśmy, podziwialiśmy zabytki i słuchaliśmy z zaciekawieniem pani przewodnik. Zobaczyliśmy Żuraw, Bramę Zieloną, Bramę Wyżynną, urokliwe, odrestaurowane kamieniczki, gotycki Ratusz Głównego Miasta. Bardzo urokliwym i ciekawym miejscem Gdańska jest Długi Targ, który wraz z ul. Długą w XIII wieku pełnił rolę traktu kupieckiego. To właśnie tutaj podziwialiśmy symbol Gdańska –  Fontannę Neptuna oraz Dwór Artusa. Na koniec wycieczki udaliśmy się na wspólny posiłek i późnym popołudniem wróciliśmy do domu.

Monika Jelińska