Wycieczka przedszkolaków do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej

25 września, grupy przedszkolne Wilczki i Żabki wybrały się na wycieczkę do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej. Po przyjeździe dzieci zwiedzały zagrodę i miały okazję zobaczyć, jak mieszkają kozy, owce, króliki oraz domowe ptactwo. Dowiedziały się, co lubią jeść te zwierzęta i z wielką radością samodzielnie je karmiły i głaskały.

Następnie, pod opieką pani gospodyni, udały się do ogrodu warzywnego, ziołowego, sadu i szklarni. Później wszystkie dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których wykonywały obrazki na desce, ozdobione darami natury.

Przemiłe gospodynie poczęstowały nas ciastem drożdżowym i pyszną ziołową herbatą.

Na koniec nadszedł czas na beztroską zabawę na świeżym powietrzu i placu zabaw. To był bardzo ciekawy i pełen radości dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Monika Iwanicka.

Wilczki