Wycieczka klasy: 3B i 3E do Lemur Parku w Rumi.

17 września klasy trzecie wybrały się na pieszą wycieczkę do Lemur Parku w Rumi. Dzieci miały okazję zapoznać się z egzotycznymi zwierzętami mieszkającymi w parku, skorzystać z interaktywnego zoo gdzie mogły wejść do klatki i nakarmić kangury, króliki, mini kózki, zobaczyć z bliska lemury i dotknąć prawdziwego węża. W Parku odbyła się również: „żywa lekcja historii” którą poprowadził przewodnik, oprowadzając dzieci po osadzie rycerskiej opowiedział o zwyczajach rycerzy.  Uczniowie mieli również okazję nauczyć się władać mieczem. Oglądaliśmy również eksponaty z przeszłości i dzieci poznały ciekawostki z życia prehistorycznych ludzi i zwierząt. Później przyszedł czas na świetną zabawę i różne aktywności na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w mini golfa i  korzystały z dmuchańców, kulkolandii, strefy lego. Atrakcjom nie było końca, a pogoda tego dnia nam wspaniale dopisała.

Ewa Bobrowska i Maria Nejman

Fot. Ewa Bobrowska