PIKNIK CZYTELNICZY

PIKNIK CZYTELNICZY

Dnia 13 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się kolejny piknik czytelniczy, na który zaproszono uczniów klasy 1 d wraz z wychowawcą panią Alicją Tyszer oraz laureatów konkursów czytelniczych.
W tym roku szkolnym dla uczniów klas 1-3 nauczyciele bibliotekarze zorganizowali konkurs plastyczno – techniczny pt.” Najpiękniejsza kukiełka”, a dla uczniów klas 4-8 konkurs fotograficzny pt. „Wiosenne ujęcie z książką”. Klasa 1 d została wyróżniona za osiągnięcie najwyższych wyników w czytelnictwie wśród wszystkich klas pierwszych. Należy nadmienić, że od uroczystości pasowania na czytelników dzieci wypożyczyły z biblioteki ponad 300 książek. Wśród uczniów klasy 1d wyróżniono 1 osobę, która otrzymała tytuł wzorowego czytelnika. Serdecznie gratulujemy!

Piknik czytelniczy rozpoczęto od przywitania wszystkich gości i wręczenia nagród książkowych, dyplomów, a także breloków, które powstały w drukarce Banach 3D. Następnie nauczyciel bibliotekarz w teatrzyku Kamischibai zaprezentował dzieciom baśń Andersena pt. ” Calineczka”. Utwór ten niesie ze sobą przesłanie, zgodnie z którym, odbiorca dowiaduje się, że gdy udzieli komuś pomocy, może się spodziewać, że kiedyś w przyszłości ta osoba także udzieli mu wsparcia. Baśń podpowiada również, że nie warto rezygnować ze swoich marzeń, bo to one prowadzą nas do szczęścia. Uczniowie zgromadzeni w bibliotece aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat przedstawionej baśni.
Ostatnim punktem programu pikniku było wykonanie pamiątkowych zdjęć w specjalnie przygotowanej „Książkobudce”. Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych pomocy – wąsików na patyku czy stylizowanych okularów.
Na koniec pikniku wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie:). A kolejny czytelniczy Piknik … już za rok!

Nauczyciele bibliotekarze