XVI Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna Dysk Pomorski 2024

XVI Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna Dysk Pomorski 2024

12 czerwca uczniowie naszej szkoły reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale przede wszystkim powiat Wejherowo w XVI Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej Dysk Pomorski, który odbył się na Stadionie KOSiR-u w Kościerzynie. Zdobyliśmy kilka medali i dobre miejsca tuż za podium .

Zacznijmy od najmłodszej kategorii:

U12: Melania Hebel 1 miejsce w biegu na 60 m z nowym rekordem życiowym 8,98s, Zosia Barca 1 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,0m, Narin Labuda 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 25,5 m, Krystian Nastały 7 miejsce w biegu na 300m wynik 0,54s, Filip Szczepański 7 miejsce w rzucie piłeczką palantową 32m;
U14: Agata Grubba 2 miejsce w skoku w dal 4,87m, Paulina Schmidt 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową 45m;
U16: Emilia Młynik 1 miejsce w pchnięciu kulą.

Zawodnik rezerwowy Fabian Karczewski również mógł wystartować w rzucie piłeczką palantową. W klasyfikacji generalnej powiat Wejherowo zajął 1 miejsce, a nasi uczniowie w dużej mierze przyczynili się do sukcesu całej drużyny. Nagrodą będzie dwudniowy wyjazd na zgrupowanie lekkoatletyczne do Kościerzyna w nowym roku szkolnym.