Kaszubskie warsztaty taneczne

Kaszubskie warsztaty taneczne

Na początku czerwca chętni uczniowie z klas 4, którzy uczą się języka kaszubskiego, wzięli udział w kaszubskich warsztatach tanecznych. Odbyły się one w Wejherowie w Kreatywnej Szkole Tańca i Joanna Dance Studio, gdzie pani Dominika i Pani Asia przy dźwiękach współczesnych kaszubskojęzycznych przebojów w stylu hip-hop, zaproponowały naukę podstawowych kroków tanecznych. Na koniec, w nagrodę za skupienie i piękną pracę na sali, uczniowie mieli możliwość wypróbowania Air Tracka – specjalnego bardzo długiego materaca przeznaczonego do ćwiczeń gimnastycznych. Te warsztaty przekonały wszystkich, że język kaszubski żyje, kaszubska muzyka ma różne twarze, również bardzo współczesne oraz że odrobina ruchu wspaniale poprawia samopoczucie. Po zajęciach udaliśmy się jeszcze na zasłużone lody. To był z pewnością niezapomniany dzień.