Kaszubska Olimpiada Sportowa

Kaszubska Olimpiada Sportowa

7 czerwca nasza wspaniała drużyna w składzie: Kasia, Ala, Zosia, Ola, Maja, Sofiia, Janek, Piotrek, Franek i Tymek wyruszyła na Kaszubską Olimpiadę Sportową do Lipusza. Pełni energii przystąpili do swoich konkurencji. Jak zwykle stanęli w szranki z drużynami z kilkunastu innych szkół w 7 konkurencjach: chodzeniu na szczudłach, rzucie guzikami, odbijaniu drewna, rzucaniu „stolemowymi kamieniami”, strzelaniu z procy do Goliata, prowadzeniu koła patykiem i noszeniu na desce oraz napisali test dotyczący znajomości słownictwa sportowego. Wszyscy wspaniale się bawili, a niektórym udało się też stanąć na podium. Byli to:

Zosia Dzienisz z klasy 6c zajęła I miejsce w konkurencji Skòczk

Janek Reschke z klasy 4c zajął I miejsce w konkurencji Kùlanié krãgla

Ola Niesiobędzka, Ala Młynik i Zosia Dzienisz zajęły I miejsce w konkurencji Ramsczi kóń

Gratulujemy!