Teatrzyk Kamishibai w grupie „0B”

Teatrzyk Kamishibai w grupie „0B”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla naszego przedszkola zakupiono karty narracyjno- obrazkowe do teatrzyku Kamishibai pt.”Calineczka”.
Tytułowa bohaterka to malutka dziewczynka, która nie wie kim jest. Przeżywa wiele przygód i spotyka na swojej drodze wiele niekoniecznie życzliwych stworzeń: ropuchy, chrabąszcze, motyla, mysz, kreta… Los dziewczynki odmienia się dopiero, gdy poznaje jaskółkę i ratuje ją przed niechybną śmiercią. Mimo różnych perypetii szczęśliwie dociera do Krainy Kwiatów.
Dzieci z grupy OB z zaciekawieniem wysłuchały czytanego tekstu przez nauczyciela bibliotekarza, zaciekawiły się barwnymi ilustracjami, które były pokazywane podczas czytanego każdego fragmentu.
Celem zajęć było rozwijanie kompetencji językowych, umiejętności myślenia, dostrzegania związków przyczynowo- skutkowych oraz poszerzenia słownictwa.
Zaprezentowana baśń uczy nas, że jeżeli komuś pomożemy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy w potrzebie. KAŻDE DOBRO, KTÓRE UCZYNIMY INNYM, POWRÓCI DO NAS.
To jedna z najpiękniejszych baśni Andersena mówiąca o pragnieniu wolności i piękna, o miłości do słońca, kwiatów i ptaków.

Nauczyciele bibliotekarze