,,Wiosna, wiosna radosna…’’

,,Wiosna, wiosna radosna…’’

To tytuł projektu zrealizowanego w dniach 15-17 kwietnia w naszej szkole. Jego autorką jest Małgorzata Malek. Projekt składał się z montażu słowno-muzycznego pod takim samym tytułem , konkursu plastycznego oraz konkursu fotograficznego pt. ,,Wiosna w Redzie’’. Scenariusz przedstawienia napisała Małgorzata Malek w oparciu o fragmenty wierszy poetów polskich – J. Tuwima, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, K. Wierzyńskiego, B. Ostrowskiej, A. Kucharczyka, A. Osieckiej oraz poety ukraińskiego – T. Szewczenki, piosenkę zespołu Skaldowie, utwór M. Grechuty i muzykę A. Vivaldiego. Scenografię stanowił plakat z obrazem A. Muchy pt.,, Wiosna’’. Publiczności zgromadzonej w auli szkoły bardzo podobał się wiosenny walc tańczony w parach w rytm filmowej muzyki przez uczniów klasy 6e oraz barwna prezentacja multimedialna o wiośnie przygotowana przez N. Olender. Napis wykonała p. J. Roman, a nad nagłośnieniem czuwała p. L. Zysk oraz M. Stasiewski i Sz. Kątny. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wiosenna radość, optymizm i pozytywna energia udzieliły się Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom.


Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego ,, Wiosna, wiosna, radosna…”

I miejsce Piotr Naftyński (kl. 4a)

II miejsce Martyna Stolarczyk (kl. 4b) , II miejsce Agata Szmigiel (kl.4b)

III miejsce Tymoteusz Graczyk (kl.4c) , III miejsce Jan Okoń (kl.4d)


Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego ,, Wiosna w Redzie’’

I miejsce Szymon Turkowski  (kl.6b)

II miejsce Franciszka Nowicka (kl. 5b), II miejsce Oliwia Szewczak (kl. 5c)

III miejsce Milena Kruk (kl.5c) , III miejsce Diana Matusewicz (kl. 5c)

oraz wyróżnienia otrzymali :

M. Szandrach (5c), F. Szemryk (5c), A. Wawrzko (5c), P. Janicki (5c) M. Kruk (5d), T. Mickiewicz (5d), J. Wroński (5d) , K. Wolanin (5e)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, dla których inspiracją była wiosna.

Tekst M. Malek, fot. E. Miotke