Uroczystość Pasowania uczniów klas 1 na czytelników

Uroczystość Pasowania uczniów klas 1 na czytelników

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas I. W minionym czasie to wydarzenie miało miejsce w naszej szkolnej bibliotece. Głównym jego celem jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W czasie spotkania uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni oraz zbioru książek, otrzymali pomocne dla nich instrukcje i pamiątkowy dyplom. W obecności wychowawcy i nauczycieli bibliotekarzy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i często po nie sięgać. W ramach kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” każdemu nowemu czytelnikowi wręczono „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzi: książka Justyny Bednarek pt.:„Wnuczka antykwariusza”, przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.
Nasi nowi czytelnicy mają już na swoim koncie pierwsze wypożyczone samodzielnie książki.
Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Nauczyciele bibliotekarze