Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Olimpijki, absolwentki naszego gimnazjum Marty Jeschke

20 marca Hala Sportowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie tzw. Samochodówka otrzymała imię „Olimpijczyków Powiatu Wejherowskiego”. Uczestniczyliśmy w tej wyjątkowej uroczystości na zaproszenie dyrektora szkoły Pana Cezarego Lewandowskiego. Uczniowie naszej szkoły Melania Hebel, Paulina Schmidt, Emilia Młynik i Mateusz Musiałkowski wyróżniający się zawodnicy UKS-u Jedynka Reda wraz z panią dyrektor Dominiką Kowaliszyn i panią Iloną Myszk, nauczycielką wychowania fizycznego mieli zaszczyt odsłonięcia tablicy pamiątkowej Olimpijki, absolwentki naszego gimnazjum Marty Jeschke. Marta Jeschke urodzona 2 czerwca 1986 w Wejherowie – polska lekkoatletyka specjalizująca się w biegach sprinterskich, siedmiokrotnie stawała na podium seniorskich Mistrzostw Polski – ma w dorobku trzy srebra w biegu na 200m ( Szczecin 2008, Bydgoszcz 2009 i 2011), srebro na 100m (Bielsko – Biała 2012) oraz medale brązowe za biegi na 100m i 200m (Poznań 2007) i na 100m (Bydgoszcz 2011). W czasie swojej kariery wywalczyła także trzy tytuły Halowej Mistrzyni Polski seniorów w biegu na 200m (Spała 2007, 2008 i 2009) oraz jeden w biegu na 60m (Sopot 2014). Medalistka Mistrzostw Kraju w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Na Olimpiadzie w Pekinie indywidualnie wystartowała w biegu na 200m oraz w eliminacjach sztafety 4x100m, która awansowała do finału, jednak w finale nie pobiegła. Na Olimpiadzie w Londynie sztafeta, w której składzie biegła Marta Jeschke zajęła w półfinale w biegu 4x100m dziewiąte miejsce, nie awansują do finału. Uroczystość bardzo nam się podobała, zarówno cześć oficjalna, w której dyrektorzy szkoły zaprezentowali sylwetki siedmiu olimpijczyków naszego powiatu zaproszonym gościom i wszystkim zgromadzonym na uroczystości oraz cześć artystyczną m.in z filmem wprowadzającym nas w atmosferę zmagań i rywalizacji sportowej przygotowanym przez nauczycieli i młodzież Samochodówki.