Uroczysty finał I edycji przeglądu literackiego „Ogrody Poezji”

Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,

Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic”.

Cyprian Kamil Norwid

24 stycznia 2024r. odbył się uroczysty finał I edycji przeglądu literackiego „Ogrody Poezji” . Organizatorem tej kulturalnej inicjatywy była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Istotą konkursu była sama możliwość podzielenia się własną twórczością poetycką z szerszym gronem odbiorców. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu utworu poetyckiego nawiązującego do jednej z pięciu fotografii zwycięzców konkursu World Press Photo 2023r.

Niezmiernie miło przekazać nam, że II miejsce w kategorii klas 4-6 zdobyła Marta Stolarczyk, a wyróżnienie i podziękowanie za udział otrzymała Agata Grubba.

Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz zachęcamy do przeczytania pięknych wierszy ich autorstwa. Tomik poezji został przekazany bibliotece szkolnej.

Weronika Papke