,,Z kolędą przez świat’’

,,Z kolędą przez świat’’

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, spotkań przy wigilijnym stole, czas przebaczenia, życzliwości oraz czas śpiewania kolęd, przepięknych pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych, dlatego w dniach 19-20 grudnia uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań Małgorzaty Malek i Ludmiły Zysk postanowili wyruszyć ,, Z kolędą przez świat’’ i zaśpiewać   w auli szkoły pieśni w pięciu językach, wyrażające radość z narodzin małego Jezuska.

Zgromadzeni w auli poznali także polskie, angielskie, niemieckie , kaszubskie i ukraińskie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Dowiedzieli się np. kim są gwiżdże, odwiedzający kaszubskie wsie, jak smakuje sztepka, jak wygląda Christmas Day w Anglii, czym jest ukraiński szczedrik, jak pachną niemieckie lebkuchen, a także, jak świętuje się Boże Narodzenie w Polsce.

W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich Serhij Pimienov, grając na pianinie świąteczny przebój. Uczniowie klasy 2E pod kierunkiem p. Ewy Bobrowskiej wzruszająco zaśpiewali ,, Pójdźmy wszyscy do stajenki’’ oraz utwór ,, Pastuszek bosy’’. Najliczniejszy zespół młodych artystów przygotowany przez panie M.Malek i L.Zysk wykonał kolędy niemieckie:,, Stille Nacht, heilige Nacht’’, ,,Kling Glockchen’’, utwór angielski ,, We Wish You a Merry Christmas’’oraz ,, Feliz navidad’’, a także ukraińskie         ,, Szczedrik’’, ,,Dobrij weczir Tobi’’, ,,Starij rik minaje , nowyj nastupaje’’, które spotkały się z aplauzem publiczności.

Uczniom klasy 3C z werwą i uśmiechem wykonującym kaszubską kolędę oraz śpiewającej solo Zosi Dzienisz akompaniowała na gitarze p. A. Dzienisz.  Napisy oraz życzenia ,,Wesołych Świąt ‘’w wielu językach wykonała p. J. Roman.

Było radośnie, wzruszająco, świątecznie, szczęśliwie, a liczny zespół artystów ( ok 60 osób) otrzymał entuzjastyczne brawa.

Tekst M.Malek, zdjęcia E. Miotke