Ogólnopolski konkurs Alfik matematyczny i humanistyczny

Ogólnopolski konkurs Alfik matematyczny i humanistyczny

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Redzie odbyła XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego i Humanistycznego.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkól w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci.

22 listopada 2023 r. uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w Konkursie Alfik Matematyczny. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru. Uczniowie w ciągu 75 minut musieli rozwiązać 30 zadań testowych.

Do konkursu matematycznego przystąpiło łącznie 52 uczniów klas  II i III.

14 grudnia 2023 r. uczniowie klas II i III wzięli udział w Konkursie Alfik Humanistyczny.

Podobnie jak w konkursie matematycznym uczniowie w ciągu 45 min musieli rozwiązać 30 zadań i zawiera pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej. Konkurs również  w postaci testu jednokrotnego wyboru.

Julita Wenta