Méster Bëlnégò Czëtaniô – finał wojewódzki

Méster Bëlnégò Czëtaniô – finał wojewódzki

15.12 2023 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej odbył się wojewódzki finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô – Mistrz Pięknego Czytania po kaszubsku. Konkurs ten był w bieżącym roku organizowany po raz dziesiąty i wzięło w nim udział – licząc wszystkie etapy – aż 1300 osób. Ci najlepsi, laureaci eliminacji powiatowych, spotkali się w Wejherowie, by pozwolić jury wybrać spośród siebie tych absolutnie bezkonkurencyjnych, mistrzów nad mistrzami.

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Zosia Dzienisz z klasy 6c, mistrzyni powiat wejherowskiego, decyzją jury pracującego podczas finału wojewódzkiego, otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4-6!

Zosiu, cieszymy się, że Twoje niesamowite umiejętności i zdolności zostały dostrzeżone i docenione przez komisję.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy jeszcze wielu sukcesów  oraz wytrwałości w dążeniu do obranych celów!