„KOTKI” DEKORUJĄ ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

„KOTKI” DEKORUJĄ ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. We wtorek 12 grudnia zgodnie z tradycją naszego przedszkola dzieci z grupy „Kotki” dekorowały świąteczne pierniczki.  Na stołach pojawił się kolorowy lukier, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Dzieci otrzymały piernikowe choinki. Po ich ozdobieniu każda wyglądała inaczej, były wyjątkowe i niepowtarzalne.
Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania.

Foremka w kształcie choinki, którą wykorzystano do piernikowych wypieków została zaprojektowana i wydrukowana w drukarce 3D.

Justyna Jaks

Ewa Miotke