Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia z drukiem 3D

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Redzie trwają już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przy użyciu drukarki 3 D zakupionej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy śnieżynki, które zdobią choinkę w bibliotece szkolnej. Kolejnym projektem jest bombka z napisem „Merry Christmas”.

Korzyści dla uczniów z zastosowania drukarki 3D w naszej szkole:
-Duża wartość edukacyjna – dzieci wykorzystują nowe możliwości. Dostrzegają, jak nowoczesna technika może służyć zdobywaniu wiedzy.
-Trójwymiarowe przedmioty używane na lekcjach pozwalają lepiej zapoznać się z materiałem. To dodatkowo stymuluje mózg i umożliwia efektywniejsze zapamiętywanie informacji.
-Wzrasta kreatywność – drukarka 3D to pokaz tego, jak działa nieszablonowe myślenie. Rośnie zainteresowanie przedmiotem, dzieci mocniej angażują się w zajęcia.

Ewa Miotke