Kaszëbë na walë – zajęcia w Gdyńskim Akwarium

Uczniowie języka kaszubskiego z klas 4 mieli niedawno okazję wziąć udział w zajęciach organizowanych przez Gdyńskie Akwarium w ramach projektu Kaszëbë na walë – Kaszuby na fali. Projekt ten jest skierowany do dzieci uczących się języka kaszubskiego i w tymże języku prowadzony. Uczniowie mieli okazję poznać zwierzęta zamieszkujące wody Bałtyku, a nawet przeprowadzić ich dokładną obserwację pod mikroskopem. Pogłębili swoją wiedzę na temat środowiska morskiego oraz poznali kaszubskie nazewnictwo gatunków żyjących na co dzień w wodach Morza Bałtyckiego. Obserwowali, opisywali, szkicowali, a na koniec poszli zwiedzać Akwarium, by na żywo przywitać się z mieszkańcami mórz i oceanów. Udział w projekcie był dla wszystkich wyjątkowym doświadczeniem, dostarczył wielu emocji, które na długo z nami pozostaną.