MECZ KASZUBSKI

MECZ KASZUBSKI

11 listopada, w Święto Niepodległości, w Ergo Arenie odbył się kolejny mecz kaszubski. Na widowni zasiadło około 8500 osób, w tym około 5500 dzieci uczących się języka kaszubskiego. W tym roku naszą szkołę reprezentowała rekordowo duża grupa licząca prawie 50 osób! W radosnych nastrojach, pełni energii dotarliśmy na miejsce już po godzinie 16, by w oczekiwaniu na mecz między Treflem Sopot a Legią Warszawa ćwiczyć kibicowanie, prawidłowo złożyć klaskacze i nauczyć się z nich korzystać, zakupić niezbędne kibicowi akcesoria. Był też czas na zabawy, chodzenie na szczudłach, przeciąganie liny, obejrzenie występów artystycznych. W końcu rozpoczął się mecz. Kibicowaliśmy z całych sił Treflowi Sopot i udało się, nasi wygrali! To była niesamowita przygoda! Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy zgodzili się w ten świąteczny wieczór otoczyć opieką naszych kibiców i zadbać o ich bezpieczeństwo. Były to: p. Ludmiła Zysk, p. Jolanta Arendt, p. Dorota Glama, p. Weronika Papke i p. Monika Kubisiak.