I Ogólnopolski Konkurs Poezji Uczniowskiej Piaśnica – kultura miejsca

8 listopada 2023 roku w Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Piaśnica – kultura miejscaMottem pierwszej edycji stały

się słowa ks. infułata Daniela Nowaka: „Bo nie o śmierć tu chodzi, ale o życie”.  Wyróżnienia otrzymały trzy uczennice naszej szkoły:

Marta Dopke-Waliszewska z kl. 6B za wiersz „Piaśnica”,

Marta Stolarczyk z kl. 6C za wiersz „Piaśnica”,

Julia Recke z kl. 7A za wiersz „Ktoś musi pomóc”.

Uczennice wykazały się ogromnym talentem i wrażliwością literacką, a ich prace znalazły się w pokonkursowym tomiku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

Organizatorami konkursu byli: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Gdyni oraz Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Elwira Worzała, Elżbieta Zakrzewska oraz ks. infułat Daniel Nowak

Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Krótka relacja z gali wręczenia nagród znajduje się na kanale telewizji Bałtycka TV: https://www.youtube.com/watch?v=bdz2lB3zGks

Weronika Papke