Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego dnia jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnych posiłków. Dzieci z świetlicy poznały zasady zdrowego żywienia. Aby dowiedzieć się jakie produkty są wartościowe, a których  unikać, by cieszyć się doskonałym zdrowiem świetliczaki wykonały PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA. Wycięły  z gazet „produkty” i przykleiły w odpowiednie miejsca na piramidzie. Przypomnieliśmy sobie, że należy unikać słodyczy i napojów gazowanych! Nikt nie ma już wątpliwości, że warzywa i owoce powinny być podstawą naszego żywienia!!! 

Wychowawcy świetlicy