„OPOWIEM CI BAJKĘ”

„OPOWIEM CI BAJKĘ”

W dniach 6-7 listopada w szkolnej bibliotece z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowano akcję pt. “Opowiem Ci bajkę”. Zamysł przedsięwzięcia był taki, żeby wspólnie stworzyć opowiadanie. Do fragmentu historii zaproponowanej przez nauczyciela, uczestnicy dopisali swoją interpretację i dalsze losy bohaterów. Przedstawiciele poszczególnych klas podjęli się tego zadanie i z dużym zaangażowaniem stworzyli nasze pierwsze szkolne opowiadanie pt. “Wartość”.

Tak brzmi jego treść:

„Dawno, dawno temu za niewielką górą u podnóża lasu, mieściła się Akademia Wyobraźni do której uczęszczały jedynie jednorożce. Stworzenia miały najrozmaitsze kolory, takie jaki: niebieski, bordowy i wiele innych.
Akademia była pełna pozytywnego nastroju i pastelowych barw. Dyrektorem Akademii był Pan Kleks. Przed budynkiem rosły drzewa owocowe z których jednorożce często zrywały owoce. Za budynkiem natomiast znajdowała się brama porośnięta bluszczem, która prowadziła do Tajemniczego Ogrodu.
Pewnego pochmurnego poranka, jeden z jednorożców o imieniu Mateo, wyrwał się ze swojego snu w którym tańczył “Macarene” do kojących nut swojego budzika. Gdy już oprzytomniał spojrzał na zegarek, była godz. 8:30. Uświadomił sobie, że zaraz spóźni się na swój pierwszy dzień w nowej szkole. Szybko zerwał się z łóżka, wziął plecak i wyruszył do Akademii.
Pierwszą lekcją, którą rozpoczynał zajęcia były Kuchenne Rewolucje. Przedmiot prowadzony był przez Pana Parówkę. Jednorożce uczyły się przyrządzać różnorodne potrawy. Mateo nie był wybitny z tego przedmiotu. Przez to, że był rozkojarzony i zamyślony, wywołał pożar podczas gotowania swojej potrawy. Na pomoc przyszedł mu kolega z grupy o imieniu Julek. Dzięki mocy wody, którą był obdarowany, ugasił pożar. Od tego dnia Julek i Mateo byli nierozłączni, zaprzyjaźnili się.
Po kilku tygodniach znajomości Julek przedstawił przyjacielowi swoją siostrę Krystynę, która wróciła z długiej podróży w ramach wymiany uczniów. Mimo tego, że Julek i Krystyna byli rodzeństwem , to nie było między nimi sympatii. W szczególności Krysia nie przepadała za Julkiem. Wszystko dlatego, że Julek był inny od pozostałych, ponieważ posiadał Supermoce. Krysia była trochę zawstydzona tym, że jej brat jest inny, ale była też zazdrosna  o to, że to on jest wyjątkowy a nie ona.
Julkowi bardzo zależało na tym, żeby mieć z siostrą dobre relacje, dlatego zorganizował dla niej przyjęcie niespodziankę. Wielki stół z przekąskami, słodkościami i lodami. Podczas gdy Julek kończył przygotowania do przyjęcia, Mateo wraz z Krysią pod pretekstem pomocy w zadaniu domowym, dołączyli do uroczystości. Na imprezie była też Konstancja, przyjaciółka Krysi. Konstancja bez zastanowienia i z dużą pewnością starała się uświadomić Krysi, że odmienność Julka nie może być powodem do zazdrości, czy wstydu. Każdy z nas jest wyjątkowy i ma inne wartości, które musimy zaakceptować, doceniać i pielęgnować. Krysia dzięki swoim przyjaciołom zrozumiała, że źle oceniała swojego brata i to, że wyróżnia się od innych nie ma znaczenia, ponieważ jest dobrym przyjacielem, można mieć w nim oparcie i wnosi do jej życia wiele dobrego.
Dalsze przygody Mateo przeżył w Akademii już z paczką nowych przyjaciół. Dzięki nim nauczył się co to są wartości w życiu, oraz tego jak je pielęgnować.”


Autor: uczniowie ZSP nr 1 w Redzie