LEKCJA MUZYKI Z DRUKIEM 3D

LEKCJA MUZYKI Z DRUKIEM 3D

Po raz pierwszy na lekcji muzyki mieliśmy okazję wykorzystać drukarkę Banach 3DSchool, którą nasza szkoła otrzymała w ramach programu „Laboratoria Przeszłości”. Lekcja miała na celu przybliżenie nam podstawowej wiedzy na temat procesu drukowania 3D i pojęć z tym związanych, technologiami wydruków 3D. Poznaliśmy poszczególne etapy tworzenia wydruku 3D od pomysłu, poprzez projektowanie, przygotowanie do wydruku i sam wydruk. Nauczyciel bibliotekarz omówił elementy budowy drukarki tj. komora drukarki, głowica, filament, panel dotykowy.
Jako, że na lekcji muzyki poznajemy nuty, wybraliśmy do druku model nuty „szesnastki”. Z wielkim zaciekawieniem przyglądaliśmy się pracy drukarki, mogliśmy również obejrzeć i dotknąć wcześniej wydrukowane klucze wiolinowe.
Na pamiątkę tej niecodziennej lekcji otrzymaliśmy, wydrukowaną na drukarce 3D, piękną pięciolinię, która to ozdobiła naszą salę muzyczną.

Dziękujemy Pani Ewie za możliwość uczestniczenia w lekcji w oparciu o nowoczesną technologię 🙂

Uczniowie klasy 4B