„TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA” w bibliotece szkolnej

„TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA” w bibliotece szkolnej

W dniach 16.10-20.10.2023 roku biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytelniczą, której głównym celem było promowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego czytania oraz obcowania z książką.
Nauczyciele bibliotekarze zaprosili na lekcje biblioteczne uczniów klas 2 wraz z ich wychowawcami. Tematem naszych spotkań było omówienie powstania książki i jej budowy. Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużą wiedzą i aktywnością.
Następnie każdy drugoklasista otrzymał kartę lojalnościową, jednocześnie wstępując do ” Klubu Pożeraczy Książek”. Jest to zabawa czytelnicza, która ma zachęcić dzieci do tego, aby chętniej i częściej sięgały po książkę. Każdy klubowicz został zobowiązany do przeczytania pięciu książek i zrealizowania dwóch zadań związanych z czytaniem.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję pt. „Tydzień Głośnego Czytania”.

Nauczyciele bibliotekarze