Milion dzieci modli się na różańcu

Milion dzieci modli się na różańcu

Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) już po raz osiemnasty zaprosiło parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły, rodziny i każdego chętnego do włączenia się 18 października w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie. Akcja ma zasięg ogólnoświatowy, jednak to właśnie Polskie dzieci są najliczniejszą grupą uczestniczącą w tej inicjatywie modlitewnej.

Również nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, przyłączyła się do akcji. W tym roku szkolnym do modlitwy przystąpiło 5 klas. Dzieci najpierw wysłuchały kilku informacji o inicjatywie, a następnie przystąpiły do modlitwy. Do zadania pięknie przygotowały się dzieci z klasy 1d. Każde dziecko przyniosło swój różaniec, aby z pełnym zaangażowaniem przyłączyć się do modlitwy o pokój na świecie. Intencja bardzo ważna, a przy okazji można było sobie przyswoić instrukcję odmawiania modlitwy różańcowej.

Jola Arendt