Chwała bohaterom !

W dniach 27 i 28 września grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała zgromadzonym w auli przedstawienie pt. ,,Wrzesień 1939’’ poświęcone upamiętnieniu 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i wojnie obronnej Polski. Scenariusz apelu opracowała p. Małgorzata Malek w oparciu o archiwalny radiowy komunikat o wybuchu wojny, wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego, fragmenty pamiętników uczniów tamtego okresu, pieśni partyzanckie oraz muzyczne utwory z filmu ,, Czas honoru’’ skomponowane przez Bartosza Chajdeckiego. Młodzi artyści w wojskowych kostiumach z biało-czerwonymi opaskami na rękach wzruszająco oddali atmosferę września 1939 roku recytując patriotyczne wiersze, śpiewając pieśń ,, Rozszumiały się wierzby płaczące’’, tańcząc poloneza. Wszystkich ujęła za serce  również piosenka ,, Dziewczyna z granatem w ręce’’  w wykonaniu Diany Matusewicz.

Przedstawienie wyreżyserowała p. Małgorzata Malek, napisy wykonała p. Jolanta Roman. Apel zaszczycili swą obecnością wiceburmistrz p. Łukasz Kamiński, p. Dyrektor Dominika Kowaliszyn. Recytatorzy i tancerze zaprezentowali przedstawienie również przed zaproszonymi rodzicami uczniów.

Lekcja historii i patriotyzmu sprawiła, że na zawsze w naszej pamięci pozostały imiona tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny, a ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny.

tekst M.Malek, zdjęcia E. Miotke