Zacznij od Lekkiej

Zacznij od Lekkiej

Królowa Sportu na stadionie redzkim! 26.09.2023 na stadionie MOSiR odbyły się zawody „Zacznij od Lekkiej”. Organizacja zawodów zakładała nawiązanie współpracy ze szkołami podstawowymi w celu zachęcenie jak największej liczby dzieci do udziału w rywalizacji sportowej, a co za tym idzie zainteresowania się lekką atletyką jako najprostszą formą aktywności fizycznej. W evencie udział wzięło 120 dzieci z czterech redzkich szkół oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Bolszewa. Zawodnicy mieli do wyboru konkurencje biegowe, skoki, rzuty oraz tor przeszkód. Każde dziecko otrzymało koszulkę oraz pamiątkowy medal. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, a koordynatorem jest Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Dzieci wspaniale spędziły czas i dobrze się bawiły. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy chociaż część z nich do zwiększenia swojej aktywności fizycznej.