Na sportowo w nowy rok szkolny

Na sportowo w nowy rok szkolny

Na stadionie Leśnym w Sopocie uznawany przez wielu za jeden z najpiękniejszych obiektów w Polsce odbył się 25 Grand Prix Sopotu Im. Janusza Sidły. Zaproszenie do udziału w imprezie otrzymali zawodnicy z 16 krajów. Polskę reprezentowały gwiazdy lekkiej atletyki, między innymi uczestnicy ostatnich Mistrzostw Świata jak Filip Ostrowski, Michał Rozmys, Angelika Sarna, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i wielu innych. Zawodnikom seniorskim towarzyszyły zmagania po jednej serii młodszych zawodników, w kategorii U14 i U16, wyłonionych według (lub ze) statystyk POZLA. Wśród tych najlepszych znaleźli miejsce na bieżni troje zawodników UKS-u Jedynka Reda, w tym dwoje uczniów naszej szkoły Mateusz Musiałkowski 7b i Paulina Schmidt 6d oraz ze szkoły prywatnej Lea Kolasa. Mateusz znakomicie pobiegł na 300m, zajął 2 miejsce i ustanowił nowy rekord życiowy a Paulina Schmidt zaprezentowała dobry bieg na 600m. Pamiątkowe medale młodym lekkoatletom wręczała miejscowa gwiazda, zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego Anna Kiełbasińska. Nad startami zawodników czuwała Ilona Myszk.