Uczennica Melania Hebel w finale LNO w Toruniu

Uczennica Melania Hebel w finale LNO w Toruniu

Finał LNO w Toruniu W dniach 31.08 – 1.09 w Toruniu odbył się 2 Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Zawodnicy rywalizowali w dwuboju lekkoatletycznym i biegach przełajowych, łącznie około 1000 uczestników w wieku 10-13 lat wyłonionych w szesnastu wojewódzkich eliminacjach. Dwie uczennice z Redy Melania Hebel SP4 i Karolina Herka SP2, na co dzień trenując w UKS Jedynka Reda, wygrywając eliminacje wojewódzkie znakomicie zaprezentowały się w Finale Krajowym, rywalizując z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Oprócz sportowej rywalizacji młodzi zawodnicy mieli moc atrakcji. Tuż przy stadionie stała Strefa Młodego Olimpijczyka gdzie na dzieci czekała m. in. ścianka wspinaczkowa, gry napędzane rowerem elektrycznym, czy stanowisko Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dodatkowo dzieciom zorganizowani zwiedzanie pięknego, historycznego Torunia z przewodnikiem. W trakcie zmagań sportowych młodzi lekkoatleci mieli okazję spotkać m. in. Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego, olimpijkę i medalistkę Mistrzostw Europy Sofię Ennaoui, a także byłych i obecnych reprezentantów Polski jak Marikę Popowicz Drapałę, Annę Jesień czy Marka Plawgo, wziąć autografy i zrobić sobie. Całą imprezę prowadził Sebastian Chmara – wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnikami opiekowała się trener Ilona Myszk a rodzina Melanii wspaniale dopingowała wszystkim uczestnikom zawodów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.