Piknik Czytelniczy

Piknik Czytelniczy

W środę 14 czerwca w holu przed biblioteką szkolną odbył się kolejny piknik czytelniczy, na który zaproszono uczniów klas „O”, laureatów konkursów czytelniczych oraz członków aktywu bibliotecznego.

W tym roku nauczyciele bibliotekarze dla uczniów klas 1-3 zorganizowali konkurs plastyczny pt. ”Moja ulubiona postać z książki”, a dla uczniów klas IV-VIII konkurs fotograficzny pt. “SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę”. 

Uczennice klasy VB, które należą do aktywu bibliotecznego samodzielnie stworzyły przedstawienie pt. „Warto czytać!”. Było ono owocem ich zaangażowania w pracę biblioteki szkolnej w czasie roku szkolnego – od pomysłu poprzez scenariusz, reżyserię, aż po grę aktorską. 

Na początku spotkania uczniowie klas „O” z uwagą wysłuchali bajkę pt.” Franklin zostaje odkrywcą”. Aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat odkrywania. Następnie rozpoczął się spektakl, który nawiązywał do pracy bibliotekarza i opowiadał o zaletach czytania książek. Głównym punktem programu było rozdanie nagród laureatom konkursów. Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek. Członkowie aktywu bibliotecznego w ramach podziękowania za pracę na rzecz biblioteki otrzymali breloki z sówką, wydrukowane drukarką Banach School 3D.


Dziękujemy za obecność i do zobaczenia w bibliotece😊

Nauczyciele bibliotekarze