Nasze uczennice wyróżnione w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Janie Pawle II

31 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Pogórzu odbyło się uroczyste zakończenie IX Wojewódzkiej Olimpiady wiedzy o świętym Janie Pawle II. Uczennice naszej szkoły Marta Śmielak i Zuzanna Richter z klasy 8c otrzymały wyróżnienie z tytułem finalisty. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II wśród uczniów oraz ukazanie autorytetu osoby św. Jana Pawła II, a także słów papieża, które kreują ponadczasową atmosferę pamięci. Konkurencja była liczna, a zadanie finałowe bardzo trudne. Do finału dotrwali najlepsi uczniowie z województwa pomorskiego. Zadaniem finalistów było stworzenie prezentacji multimedialnej dotyczącej uniwersalności wybranych orędzi, przemówień i homilii głoszonych przez św. Jana Pawła II podczas VIII Światowych Dni Młodzieży w 1993r. w Denver. Zuzia i Marta podjęły się tego zadania, dzięki czemu powstały piękne prezentacje, które zostały zauważone i docenione przez jury Olimpiady.

Naszym uczennicom należą się wielkie brawa.

Gratulujemy🧡🧡🧡

Jola Arendt