Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie i sukcesy naszych uczniów

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie i sukcesy naszych uczniów

30 maja w Słupsku odbyły się zawody wojewódzkie Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Zawody przeznaczone były dla dzieci 4 i 3 klas. Pojechaliśmy na nie 40 osobową ekipą. Dzieci startowały w Dwuboju- jedna konkurencja biegowa, druga techniczna. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, pakiet startowy, obiad i wodę. Na dzieci oprócz konkurencji lekkoatletycznych czekały inne atrakcje, typu dmuchańce, pokaz iluzjonisty i konkurencje sprawnościowe. Nagrodą za zwycięstwo w swoim Dwuboju jest wyjazd na Finał Ogólnopolski do Torunia 1-2. 09.To niesamowite osiągnięcie udało się trójce naszych uczniów.

Najmłodsza z nich Melania Hebel, uczennica klasy 3a zdobyła1 miejsca w Dwuboju szybkościowym – tzn. bieg na 60m i skok w dal. Zdobyła 136 punktów, najwięcej wśród wszystkich 400 zawodników startujących w zawodach. Melania na co dzień trenuje lekką atletykę w UKS Jedynka Reda, jest podopieczną trenerki Ilony Myszk.

W Dwuboju rzutowym ( rzut piłeczką palantową i bieg na 60m) pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 4c Natalia Mejna, a wśród chłopców 2 miejsce zajął również uczeń 4c, Dawid w Dwuboju szybkościowym( bieg na 60 i skok w dal). Oni również mają zaszczyt wziąć udział w Finale Ogólnopolskim w Toruniu.

Na zawody pojechaliśmy dużą ekipą, ponad 30 osobowa grupą. Najmłodsi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki i zdobyli pierwsze doświadczenie w zawodach rangi wojewódzkiej.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Ilona Myszk

Tomasz Formella