NOCOWANKA w bibliotece szkolnej – kl. 5a

NOCOWANKA w bibliotece szkolnej – kl. 5a

W piątkowy wieczór 26 maja br. biblioteka szkolna otworzyła drzwi dla uczniów w nietypowych godzinach. Punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczęła się „Nocowanka w bibliotece szkolnej” – pełna atrakcji wieczorno-nocna impreza w niekonwencjonalny sposób promująca czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. 

Do biblioteki na noc pełną wrażeń przybyli uczniowie kl. V A niosąc ze sobą śpiwory, koce, karimaty, poduszki i latarki. Tej wyjątkowej nocy nikt z odwiedzających nie mógł narzekać na nudę. Atrakcji nie zabrakło do późnych godzin nocnych. Wieczór rozpoczęliśmy grillem i zabawami na świeżym powietrzu. W dalszym programie nocy znalazły się poszukiwania skarbu ukrytego w budynku szkoły oraz zabawy, podczas których uczestnicy mogli sprawdzić swoje super moce: kreatywność i wiedzę. Prawdziwym wyzwaniem była zabawa integracyjna „Drop egg”, która polegała na zabezpieczeniu jajka w taki sposób, aby uchronić je przed pęknięciem przy zrzuceniu go z wysokości. Do wykonania tego zadania każda z grup miała ograniczoną ilość materiałów. Zabawa w chowanego, wspólne czytanie opowiadania Wojciecha Cesarza pt. „Sztuka programowania” z książki „Gorzka czekolada”, oglądanie filmu w bibliotece były kolejnymi punktami naszego spotkania. Najciekawszym doświadczeniem okazał się sam nocleg. Po krótkim śnie o godz. 9.00 wszyscy zadowoleni rozeszli się do swoich domów.

 


Każdy z uczestników na pamiątkę otrzymał breloczek wydrukowany drukarką 3D. 🙂
Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za zaangażowanie i pomoc🙂

Monika Jelińska
Ewa Miotke
Klaudia Dębska