Klasa 3a przygotowuje się do Dni Integracji

Klasa 3a przygotowuje się do Dni Integracji

Z myślą o zbliżających się Dniach Integracji w naszej szkole, klasa integracyjna 3a, przygotowywała pomoce dydaktyczne usprawniające naukę dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ciągu kilku zajęć plastyczno-technicznych, dzieci stworzyły pomoce z rzeczy dostępnych w każdym domu . Wykorzystały do tego kartony, sznurki, gąbki, butelki i mnóstwo makaronu, grochu i fasoli. Dzieci pracowały w grupach i każda z nich przygotowywała inną zabawkę sensoryczną. Dzięki ich pracy powstały fantastyczne przedmioty oddziałujące na wszystkie nasze zmysły, ułatwiające poznanie świata, rozwijające wyobraźnię i wpływające na szybsze opanowanie umiejętności i wiadomości. Powstała ścieżka sensoryczna składająca się z różnych faktur, wszelkiego rodzaju gniotki, pudełko zagadek, Magda Gessler jedząca spaghetti, skaczące żabki, głodna świnka oraz ulubiony przez wszystkich magiczny domek, który powstał z wielkiego kartony , w którym można się schować ,odcinając się od bodźców świata zewnętrznego.