Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

17.05 w filii Biblioteki Wojewódzkiej w Manhattanie w Gdańsku odbyło się spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem, na które zaproszenie dostali uczestnicy Maratonu Czytelniczego z klas 7-8. Paweł Beręsewicz jest autorem jednej z tegorocznych maratonowych lektur, anglistą, tłumaczem, pisarzem mającym w dorobku kilkadziesiąt książek, głównie dla dzieci i młodzieży. Spotkanie na żywo z autorem znanym z okładki zawsze dostarcza niesamowitych wrażeń. Pan Paweł zapraszał kolejne osoby na symboliczną herbatkę (w miniaturowej, zabawkowej porcelanie), przy której prowadził rozmowy o książkach, czytelnictwie, życiu. Przysłuchiwanie się im dawało do myślenia i skłaniało do refleksji. Pan Paweł przedstawił także swoje najnowsze książki – „Szaptany” i „Mąciciel” – starannie wyselekcjonowane informacje o ich fabule bardzo nas zainteresowały. Na pewno po nie sięgniemy i wszystkim je polecamy razem z autorem!