SPOTKANIE AUTORSKIE z Zofią Turzyńską

SPOTKANIE AUTORSKIE z Zofią Turzyńską

Dnia 12 maja br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Turzyńską – uczennicą X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni i jednocześnie autorką wyśmienitej powieści „Wybierz białego wilka”. Książka będąca retellingiem znanej wszystkim historii Romea i Julii w sierpniu 2022 r. miała swoją premierę i od tamtej pory zbiera same pozytywne oceny. Jeden egzemplarz zakupiono do biblioteki szkolnej i będzie dostępny dla naszych czytelników.

W spotkaniu poprowadzonym przez panią Monikę Kubisiak udział wzięli uczniowie klas VIII. Nie tylko poznaliśmy historię pisarskiej drogi Zosi, ale i posłuchaliśmy o jej planach na przyszłość oraz marzeniach. Rozmowa przebiegła w miłej i pełnej wzajemnego szacunku atmosferze. Nie zabrakło pytań wśród uczniów szkoły, których ciekawiło między innymi to, dlaczego powieść Zosi jest aż tak długa. Autorka cierpliwie rozwiewała wszelkie wątpliwości i zapewniała, że każde marzenie jest warte starań w drodze ku realizacji. Podkreśliła też, że ważną rolę w jej pisarskiej drodze odegrała jedna z nauczycielek, która wspiera Zosię od początku. Przykłady Zosi oraz tej samej nauczycielki, której również z powodzeniem udało się wydać już kilka książek, pokazują, że warto walczyć o własne marzenia i przekuwać je w cele.

Dziękujemy pani Monice Kubisiak za zorganizowanie tego spotkania. Mamy nadzieję, że stanie się ono inspiracją dla wielu naszych uczniów.

Nauczyciele bibliotekarze