XVI Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”

XVI Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”

W czwartek 27 kwietnia odbył się w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie XVI Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”. Konkurs ten przeznaczony jest dla klas 7 i 8 szkół podstawowych. Motywem przewodnim w tym roku szkolnym był temat „Do someone a word of good.”(Spraw, aby ktoś poczuł się lepiej).
W konkursie wzięło udział 14 szkół: z Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Rumi, Wejherowa, Słupska, Nowej Wsi Lęborskiej, Bolszewa oraz Redy.

Swoją obecnością zaszczycili nas z-ca Burmistrza Miasta Redy p. Łukasz Kamiński. Uczniowie oceniani byli przez jury powołane przez organizatorów konkursu. W tym miejscu należy nadmienić, iż komisja konkursowa zna tylko imię i nazwisko oraz numer uczestnika, natomiast nie jest poinformowana jaką szkołę reprezentuje. W komisji konkursowej w tym roku zasiedli:

p. Tomasz Wiśniewski – przewodniczący konkursu – dyrektor Fabryki Kultury w Redzie

p. dr Olga Aleksandrowska – nauczycielka języka angielskiego w I LO w Wejherowie oraz wykładowczyni języka angielskiego na UG.

p. Marzanna Jodłowska – długoletnią aktorkę Teatru Muzycznego w Gdyni, jurorkę konkursów teatralnych i recytatorskich dla dzieci i młodzieży.

Kryteriami oceny było: wykonanie, poprawność językowa, scenografia oraz ujęcie morału.

I tak komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach:

W kategorii wiersz:

I miejsce – Diana Błaszczuk z Katolickiej Szkoły Niepublicznej z Pruszcza Gdańskiego

II miejsce – Dominika Krajewska ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej

III miejsce – Pola Kwiecińska z I Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku

W kategorii piosenka:

I miejsce – Kajetan Stawski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku

II miejsce- Paulina Grębowicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie

III miejsce – Nina Leusz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie

W kategorii scenka:

I miejsce – grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie w składzie: Aleksandra Mielniczek, Wiktoria Drożdż, Antonina Pawlak, Nikola Gąsiorowska, Zuzanna Richter, Jan Kraska, Wojciech Jaworek, Julian Woliński

II miejsce –grupa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie w składzie: Natan Wałdowski, Otylia Formela, Alicja Strzebrakowska, Małgorzata Strzebrakowska, Lidia Biegańska, Zofia Frey, Nikodem Prabucki, Mateusz Redzimski

III miejsce – grupa z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumi w składzie: Lena Czajkowska, Lidia Wierzchowska, Magda Cylwik

Przyznano dwa wyróżnienia:

Aleksandrze Mielniczek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie za najlepszą grę aktorską

Barbarze Kaźmierskiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi w kategorii wiersz.

Nagrodę „Organizatorów” otrzymał Natan Wałdowski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki, zaś osoby, które zajęły miejsca na podium w każdej kategorii otrzymały nagrody oraz statuetki ufundowane przez Urząd Miasta w Redzie. Fundatorami nagród ponadto były wydawnictwa językowe: Macmillan Polska, Oxford University Press Polska, Pearson, Pan Adam Mierzejewski oraz Pan Sławomir Galas. Nagrody zostały wręczone przez dyrektor naszej szkoły p. Dominikę Kowaliszyn, z-cę Burmistrza Miasta Redy p. Łukasz Kamiński oraz przewodniczącego komisji konkursowej p.Tomasza Wiśniewskiego. Współorganizatorami konkursu byli: p. Mateusz Kamiński i p. Agnieszka Jurasz.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym, zarówno uczniom i nauczycielom, jak i pracownikom szkoły za pomoc, szczególnie p. Annie Żołnowskiej, a zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Organizator konkursu

Marlena Jasińska